שמאי מקרקעין - מיסוי מקרקעין

מיסוי מקרקעין הוא תחום שהשליטה בו הנה מהותית ביותר בהבנת עולם הנדל"ן, בהערכת עסקת מקרקעין, בהערכת שווי מקרקעין ולמעשה בכל היבט נדלנ"י.

שווי כל עיסקה והפוטנצייל הטמון בה יכול להשתנות מקצה לקצה בשל ההשלכות המיסויות החלות על אותה עסקה.

כשמאי מקרקעין, משקיע נדל"ו, קבלן, יזם וכל עוסק אחר במקרקעין עלינו להבין לעומק את משמעות המס, כיצד הוא מחושב, ואיך לבצע את המהלך העסקי הנכון ביותר בהתחשב ברמות המיסוי החלות.

בחומר המצורף שהובא לכם באדיבות סטודנטים מצטיינים לשמאות מקרקעין הלומדים בטכניון במסגרת תואר שני ובמסגרת לימודי שמאות מקרקעין תוכלו להבין לעומק את הנושא.

הטכניון ומועצת השמאיים מייחסת לקורס זה חשיבות עצומה ולכן טובי המרצים בישראל שהנם בעלי ניסיון מוכך ולא אנשי אקדמיה בלבד מעבירים קורס זה.

תוכלו ללמוד לעומק את הנושאים הקריטים ביותר בתחום מיסוי המקרקעין והשלכתיו.

מס רכישה

מהו מס רכישה, כיצד מחושב מס רכישה, מהן מדרגות המס, איך להתייחס למס באירועים השונים, איך לתחשב אותו בנוגע לעסקאות שונות וכל מה שחובה לדעת על מס רכישה.

מס שבח

מהו מס שבח, כיצד נחשב מס שבח, מי משלם את מס השבח, איך נתייחס למס שבח בהבטים שונים של עסקאות מקרקעין וחבות המס ביחס לאירועים שונים, כל מה שחובה לדעת על מס שבח.

היטל השבחה

מהו היטל ההשבחה, איך היטל זה מחושב, מי משלם את היטל ההשבחה, מה ההגיון מאחורי היטל ההשבחה, האם ניתן לערער על גובה המס ואיך, וכל מה שחובה לדעת על היטל השבחה לעוסקים בנדל"ן ואף לאדם הסביר.

מס הכנסה

כולנו משלמים מס הכנסה אך רובנו לא מבינים את מקור המס, את ההשלכות השונות הנוגעות למס הכנסה, ולעוסקים בנדל"ו ובמקרקעין, איך מס זה משפיע על עסקאות נדל"ו שונות אם של היזם או הקבלן או של כל עוסק אחר בנדל"ן.

שונות
עוד מיסים ישירים ועקיפים והלכות הדין הנוגעות למיסוי מקרקעין, החומר המעודכן ביותר.

להורדת הקורס והחומר המקיף בנושא מיסוי מקרקעין לחצו כאן

מיסוי מקרקעין שמאות מקרקעין

מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
שמאי מקרקעין - כל מה שחובה לדעת על שמאי מקרקעין,אתר זה אינו מסחרי אלא לטובת שמאי מקרקעין והעוסקים בנדל"ן.
קבוצת נדל״ן דיל