שמאי דירות

 

שמאות דירה ושמאות בתים היא כלי בעזרתו למעשה תוכלו לוודא את שוויו האמיתי של הדירה או הבית, שווי דירה נגזר מפרמרטרים רבים אותם יכול רק שמאי המקרקעין לגלות, לעשות עסקה נכונה יותר ובטוחה יותר.

  • האם נשלם מס שבח, ומהו מס השבח שאותו נשלם.
  • האם קיים היטל השבחה ומה הסכום אותו עלינו לשלם בעקבות היטל ההשבחה.
  • מהם תוכניות המתאר החלות על האזור וכיצד הם משפיעות על הנכס.
  • היטלים שונים אשר מתחבאים בין השורות.
  • פערים בין הבניה בפועל לבין הבניה המותרת - נושא קריטי ביותר.
  • חריגות בניה קיימות בפועל וההשלכות שלהם.
  • בדיקות שונות וחשובות לבדיקת הונאות ושלילתם.


כמה מילים על שמאי מקרקעין חשיבותו והבנתו

שמאי מקרקעין הוא אדם אשר עיסוקו היחיד והתמחותו היחידה היא נדל"ן, לצורך עיסוק זה הוא למד במסלול  מקיף עמוס וקשה של למעלה משנתיים וחצי שמחייב תואר ראשון מקדים בדרך כלל בתחומי הכלכלה השונים, עבר סטז מקיף של שנה ולמעשה עוד לפני שהתחיל לחתום על השומה הראשונה המסלול אותו הוא עבר והיקף ההתמחות שלו בנדל"ן היא למעלה משלוש וחצי שנים.

היות ונדל"ן הוא תחום מורכב ביותר בו הנסתר רב על הגלוי ומערכת החוקים הנה סבוכה ביותר רק שמאי מקרקעין יוכל לבדוק ולאמת לכם את שווי העסקה ושווי הנכס אותו אתם רוצים לקנות או למכור.

כיצד מבוצעת הערכת שווי דירה ושווי בית

הערכת שווי דירה ושווי בית הנה הרבה יותר מבדיקת "בכמה השכן מכר" או תשאול מתווכים, ולכן ראוי להיעזר באיש המקצוע שזה אחד מתפקידיו הראשיים - שמאי המקרקעין.

הערכת שווי דירה כוללת בתוכה את היטלי המס החלים עליה, את תוכניות המתאר העתידיות וההשלכות שלהם, את האפשרות להשביח את הנכס ולבדוק את אפשרות זו , שווי זכויות בניה קיימות ועתידיות ועוד עשרות פרמטרים שגלויים רק לשמאי המקרקעין.


סוגי שומה לדירות וסוגי שומה לבתים

שמאות דירה ובית על ידי הקונה - קוני דירות רבים מבקשים לוודא כי הנכס אותו הם קונים הוא אכן מה שהוא נראה, אין חריגות בניה, אין היטלים שונים ומשונים הממתינים מעבר לפינה, הנכס אכן שייך לבעלים ועוד.

שמאות דירה ובית עבור מוסד פיננסי - בנקים ומוסדות אחרים מבקשים לדעת את שוויו של הנכס על ידי מומחה שיעריך ויבדוק לעומק את כל הפרמטרים המשליכים על שווי העסקה ויתמחר אותה באופן הטוב ביותר.

שומה עקב היטלי השבחה שימושים חורגים מימוש הקלה ועוד - לעיתים בעל הנכס מבקש לדעת השלכות שונות של גורמים ותוכניות מתאר שונות החלות על הנכס אשר ברשותו.יעוץ והוצאת שמאות לדירה ושמאות לבית

בעזרת אתר זה תוכלו לקבל שומה לנכס אשר ברשותכם משמאי מקרקעין מומחה לאזורכם המכיר באופן עמוק את תוכניות המתאר, התוכניות העירוניות וכל תוכנית אחרת החלה על הנכס אשר ברשותכם, מאחר ושמאי זה הנו מומחה ומתמצא באזור הרלוונטי לכם תקבלו את השומה המקצועית והנכונה ביותר.

לחצו על צור קשר וקבלו הצעת מחיר ויעוץ משמאי מקרקעין מומחה.

מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
שמאי מקרקעין - כל מה שחובה לדעת על שמאי מקרקעין,אתר זה אינו מסחרי אלא לטובת שמאי מקרקעין והעוסקים בנדל"ן.
קבוצת נדל״ן דיל