מיסוי מקרקעין

מיסוי מקרקעין הנו אחד מאבני הפינה החשובים ביותר בכל עסקת נדל"ן וזאת מהסיבה הפשוטה - הסכומים הכרוכים בתשלום מיסים בכל עסקת מקרקעין הינם עצומים ומהווים חלק ניכר משווי ומחיר העסקה.

ולכן עלינו להיכנס לעובי הקורה על ידי לימוד הנושא או על ידי סיוע מומחים בתחום מיסוי המקרקעין.

נתקלנו  פעמים רבות בעסקאות שבוצעו בתום לב על ידי מוכרי דירה או קוני דירה שהחליטו לבצע את העסקה אך ללא הבנה מעמיקה בשיקולי המס השונים ולאחר החתימה על העסקה התגלתה העסקה כלא כדאית בשל היטלי השבחה ועוד מיסים אך כמובן שלאחר שנחתמה העסקה לסגת אחורה לעיתים היא אופציה שאינה קיימת ואינה אפשרית.

עצתנו היא אחת לפני כל עסקת מקרקעין בעלת סיבוכיות כגון היטל השבחה, מס רכישה, או מס שבח - בדקו והתייעצו היטב עם מומחים בנושא, והמומחים הטובים ביותר בנושא מיסוי מקרקעין הם שמאי המקרקעין.

למה שמאי מקרקעין הוא האדם הנכון לפנות אליו בכל נושא מיסוי המקרקעין

לא עורך הדין ולא רואה החשבון מבין את נושא הנדל"ן בכל האספקטים השונים ונמצא במעקב מתמיד אחרי שינויים בחקיקה ובמגמות השונות בנדל"ן כפי ששמאי המקרקעין מתמצא וזאת מכמה סיבות.

לימודים ממוקדים

במסגרת לימודי שמאות המקרקעין שנמשכים למעלה משנתיים וחצי ובנוסף לכך מכילים בתוכם סטז מקיף של שנה ומבחני הסמכה מעמיקים וקשים שממוקדים אך ורק בנדל"ן על ההיבטים השונים הכלולים בתוך נושא זה ובהעמקה חסרת תקדים, כל אלו מייצרים מומחי נדל"ן מהשורה הראשונה שאינם ברי תחרות על ידי אף אחד מבעלי המקצוע העוסקים בתחום הנדל"ן.


סוג העבודה ומיקודה

שמאי מקרקעין עיסוקם הוא אך ורק באספקטים השונים של תחום הנדל"ן ומכאן נובעת מקצועיותם הרבה.


האם כדאי להתייעץ עם שמאי מקרקעין בטרם נבצע עסקת נדל"ן - מהם היתרונות?


למרבית ההפתעה "הישראלי המצוי" תמיד יקנה מכונית יד שניה ב 60,000 ש"ח ולא ישכח לקחת אותה לבדיקה מקיפה! במוסך מומחה לבדק רכב.........אך כאשר הוא יקנה דירה או ימכור דירה או ישקיע בנדל"ן הוא ישתדל "לחסוך" ויוותר על התייעצות ובדיקות על ידי אנשי מקצוע שהנם מומחים בתחום הנדל"ן.

מה שיותר מפתיע הוא היחס בין עלות המכונית והבדיקה ובין עלות הנכס ועלות הבדיקה, אם נשווה זאת באחוזים התוצאה בהחלט מדהימה - נסו לבד ותבינו.

הסרת ספקות  וחוסר וודאות

עסקאות רבות שנראות אטרקטיביות ביותר יתגלו כעסקאות כושלות ברגע שנוסיף את הבט המיסוי ולכן חובה עלינו להתייחס לאספקט זה ולבדוק אותו באופן מעמיק וחד משמעי.

חיסכון בתשלום מיסים לעיתים קרובות באופן מהותי על ידי תכנון מס נכון

יתכן ובתכנון מס נכון, פניה לגופים השונים המעורבים במס יהיה ניתן לערער על גובה התשלום או למצוא דרכים חכמות להפחית אותו, שווה לבדוק זאת מכיון שמדובר בעשרות ואף מאות אלפי שקלים.

היחס בין עלות הנכס לבין שווי הבדיקה

כאשר אנו קונים בית במליון וחצי שקלים או מוכרים נכס בסכום זה, בדיקה מקיפה על ידי שמאי מקרקעין מומחה עלותה  אפסית ביחס לשווי העסקה, היתרונות הגלומים בבדיקה זו גלויים  לכל אדם בר דעת.  

לסיכום
באתר זה תוכלו לקבל הצעת מחיר לבדיקה מקיפה לכל עסקת נדל"ן אותה אתם מעונינים לבצע, עשו זאת יתכן ותחסכו  סכומי כסף עצומים ובטוח שתסירו  עננות של אי ודאות.

מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
שמאי מקרקעין - כל מה שחובה לדעת על שמאי מקרקעין,אתר זה אינו מסחרי אלא לטובת שמאי מקרקעין והעוסקים בנדל"ן.
קבוצת נדל״ן דיל