מחשבונים שמאות מקרקעין ולעוסקים בנדל"ן

בעזרת מחשבונים אלו תוכלו להגיע להחלטות הנכונות והטובות ביותר בתחומים השונים הקשורים ורלוונטיים לנדל"ן, למשכנתאות, למיסוי מקרקעין ועוד.

המחשבונים כולם מעודכנים למדרגות המס נכון לשנת 2016 .

מחשבון  חישוב עלות מס רכישה

כאשר אנו קונים מגרש, דירה או נכס נדלנ"י כלשהו אחד מהמיסים החל עלינו הוא מס הרכישה, מס זה מוטל על פי מדרגות כאשר המטרה מאחוריו היא למסות נכסים יקרים בסכומים גבוהים יותר ולמסות באופן דיפרנציאלי אנשים שזהו לא הנכס (דירה) הראשונה אשר ברשותם באחוז גבוה יותר שמשמעותו סכום גבוה יותר.

מחשבון לחישוב תשואה

מהי תשואה ואיך לחשב תשואה?
תשואה היא מדד בעזרתו נוכל להשוות השקעות באפיקים שונים, הבנת המושג תשואה הנו קריטי כאשר אנו ניגשים לחלופות השונות העומדות בפנינו היכן להשקיע את כספנו והסכום שיתקבל בשורה התחתונה בין החלופות השונות.

מחשבון לחישוב עלות דירה כולל הנספחים השונים

כאשר אנו קונים דירה לעיתים אנו שוכחים שמעבר למחיר הדירה ישנם עלויות נוספות שאין להתעלם מהן עקב התכנון התקציבי שלנו, עלויות אלו יכולות להגיע לאחוז נכבד משווי הדירה.
מחשבון זה יסייע בידכם להגיע להבנה של מחיר הדירה הנכון והאמיתי אליו אתם צריכים לכוון בתחשיב הכולל של קניית דירה.

מהי בעצם עלות המשכנתא הכוללת?

משום מה רבים וטובים שלוקחים משכנתא לא מבינים בעצם כמה תעלה המשכנתא אלא מבינים את ההחזר החודשי בלבד, זו טעות מרה וקריטית!
כאשר אנו קונים דירה עלינו להבין בעצם למה כסף אנו מתחייבים, פעמים רבות נתקלתי באנשים רבים שנדהמו מהתוצאה במחשבון זה.

מחשבון שיסייע לכם להבין מהו ההחזר החודשי של המשכנתא?

כאשר יהיה בידכם נתונים כגון ההון העצמי שלכם, וערך הנכס המשוער שאותו אתם רוצים לרכוש, בעזרת מחשבון זה תוכלו להבין את ההחזר החודשי שאליו אתם צריכים להתכונן ביחס למספר השנים שאליהם אתם מכוונים את פריסת המשכנתא.
נושא חשוב וקריטי שבעזרת מחשבונים אחרים תוכלו להבין ולהתייחס - ככול שפריסת המשכנתא ארוכה יותר קח גדול הכולל! נתון שאין להתעלם ממנו!

מחשבון שיסייע לכם להבין מהו סדר הגודל הכספי של רכישת דירה שבה נוכל לעמוד

כאשר אנו מחפשים דירה או נכס למגורים או השקעה חשוב מאוד להבין את טווח המחירים בו נוכל לעמוד כלכלית, בעזרת מחשבון זה תוכלו בקלות להבין את סדר הגודל של עלות הנכס שבה תוכלו לעמוד ביחס להחזר החודשי שלכם.

 

מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
שמאי מקרקעין - כל מה שחובה לדעת על שמאי מקרקעין,אתר זה אינו מסחרי אלא לטובת שמאי מקרקעין והעוסקים בנדל"ן.
קבוצת נדל״ן דיל